- Kodanikeühendus Puhas Taevas - http://www.puhastaevas.ee -

Õpetus: Pritsivate lennukite tuvastamine www.flightradar24.com abil

[1]

Ekslikult arvatakse, et keemiapritsimisega tegelevad ainult sõjalennukid. Tegelikult on 90% pritsijatest ikkagi tavalised reisilennukid, mis sooritavad ülelennu Eesti territooriumilt. Mõned näited eksootilistest rahvusvahelistest lendudest, mis oma teekonnal iga päev Eesti õhuruumi läbivad:
Peking-Amsterdam, Seoul-London, Nagoya-Frankfurt, Paris-Shanghai, London-Hong Kong, Beijing-Madrid, Mumbai-New York jne.

Kuna enamus reisilennukitest kasutavad nüüd ADS-B jaamu, siis on võimalik neid tuvastada tasuta lehekülje www.flightradar24.com [2] abil. Alljärgnevalt õpetus, kuidas seda lehekülge kasutada ja pritsivaid lennukeid tuvastada. NB! Kuigi silmaga vaadates võib jääda mulje, et lennukid on lähedal, on nad siiski sinust enamasti 20-60 km kaugusel. Seda tuleb kindlasti võtta arvesse, kui lennukeid arvutist otsid ja tuvastad.

1. Mine internetilehele www.flightradar24.com [2]

2. Sulle avaneb selline maakaardi pilt:

01 [3]

3. Vasakul üleval nurgas saab kaarti suuremaks ja väiksemaks Zoomida. Kliki miinusmärgil (-) nii mitu korda kui vaja, et Eesti paistma hakkaks.

02 [4]

4. Kui Eesti juba paistab, siis nihuta hiirega Eesti ekraani keskele ja vasakult ülevalt Zoomi sisse plussmärgile (+) vajutades.

03 [5]

5. Kui näed taevas pritsivat lennukit, püüa see üles leida kaardilt ja siis kliki sellele kollasele lennukile, mis tundub õige. Seejärel avaneb sulle infomenüü sellest lennukist: Lennufirma, lennuki tüüp ja liininumber jne. Pane see informatsioon paberile kirja koos kuupäeva ja kellaajaga.
05 [6]