Keemiasabad ja D-vitamiini puudus – kas neil on seos?

Üle maailma teatavad tunnustatud arstid ja doktorid üha enam suurenevat D-vitamiini puudust patsientide seas. Uuring USAs (Arch Intern Med. 2009;169(6):626-632) näitas kahekordset D-vitamiini taseme langust inimestel, kes olid sündinud 2001-2004 võrreldes nendega, kes olid sündinud 1988-1994. Paljud USA arstid kinnitavad, et kõigest paaril kuni kümnel inimesel 600-st on D-vitamiini tase optimaalne. Ka Eestis kannatab väga palju inimesi D-vitamiini vaeguse all. D-vitamiini puudus võib olla ka seotud suureneva päikesekreemide kasutamise, õhu saastumise või sellega, et inimesed veedavad rohkem aega siseruumides. Paljud arstid täheldavad aga üha enam inimesi, kes veedavad palju aega päikese käes õigetel laiuskraadidel, aga ikkagi kannatavad vaeguse käes.chemtrail2

Meid on pandud uskuma, et saame vajaliku koguse D-vitamiini toidust kätte. Võime saada nii palju, kui on ametlikult kehtestatud normis kirjas, kuid kõik, kes teavad midagi D-vitamiinist, saavad aru, et need normid on väga minimaalsed. Eesti Vabariigi poolt kehtestatud soovituslik kogus on 400 RÜ (rahvusvahelist ühikut) päevas. 20-30 minutit päevitades võime saada 20 000 RÜ (ilma päikesekreemita). Eesti keeles on ilmunud raamat “D-vitamiini revolutsioon”, kus kaua aega D-vitamiiniga tegelenud arst Soram Khalsa kirjutab, et peale 12. eluaastat peaksid kõik saama päevas vähemalt 2000 RÜ-d D-vitamiini. D-vitamiinil on täitaq väga suur roll meie kehas ja mitteoptimaalse kogusega ei tule keha toime. Paljud haigused on seotud just selle vitamiin-hormooni puudusega. Viimasel ajal tuleb tohutul hulgal uuringuid, mis kõik näitavad, kui oluline D-vitamiin on.

On selge, et keemiasabad ei ole ammu enam lihtsalt vandenõuteooria.  Aerosoolide pihustamine atmosfääri algas 1998-99 ja peale seda suurenes märkimisväärselt. Viimastel aastatel tehakse seda ka Eestis. Keemiaradades mittelooduslikul kujul sisalduv nanoalumiinium, baarium jt metallid peegeldavad päikesevalgust sellisel määral, et meile vajalikud valguslained ei jõua maani.  Kuna kõrgematel laiuskraadidel on niigi raske saada vajalikku kiirgust D-vitamiini sünteesiks, siis nüüd ei pruugi seda enam peaaegu üldse saada. Seega võib seostada üha suurenevat D-vitamiini puudust kõikidel inimestel keemiapilvedega.

Enamus meist ootab, et sellest räägitaks uudistes või võtaks sõna mõni tuntud riigitegelane. Kahjuks ei võta. Ja kui võtab, siis räägitakse aerosoolide pihustamisest heas valguses. Oma igapäevases kiires ja suletud elus ei märka me seda, mis toimub meist veidi kaugemal. Märkame alles siis, kui on juba hilja. Panen kõigile südamele teha D-vitamiini mõõtev vereproov, mis on üldjuhul tasuta ja hankida kvaliteetsed ning normaalse sisaldusega D-vitamiini kapslid. Asi on seda väärt.

Kasutatud materjalid ja kasulik info:

What in the world are they doing to us vitamin D deception

Dr. Jaan Suurküla D-vitamiini kohta
http://doctorjaan5.wordpress.com/2010/02/17/d3-vitamiin-tahtis-healolule-ja-puudub-tihti-talvel/

Soram Khalsa, M.D.
“D-vitamiini revolutsioon”

Eestikeelne D-vitamiini blogi

Ametlik D-vitamiini infoportaal

 

Dr.Jaan Suurküla sisukam ülevaade D-vitamiinist(inglise keeles)
http://drjaan.net/veg/nutrientsforvegetarians.htm#d3

Autor: Henri Parkja


Posted

in

by

Tags: