27.04.2013 toimunud MTÜ Puhas Taevas liikmete koosoleku protokoll

27. aprillil 2013.a toimus esimene MTÜ Kodanikeühendus Puhas Taevas liikmete koosolek. Mida seal räägiti ja arutati, saab lugeda järgnevalt:

Arutlusel olnud teemad:

1. Analüüsiti MTÜ kodulehekülje ja Facebooki sheerimiste statistikat. Selgus, et iga päev käib koduleheküljel vähemalt 100 inimest, kes varem pole meie lehekülge külastanud. Kokku on külastajaid keskmiselt 600-800 päevas. Paljud nendest on nn püsilugejad, kes hoiavad end MTÜ tegemistega kursis. Facebooki statistika andis teada, et põhiline vanusegrupp, kes artikleid loeb, laikib ja oma sõpradele edasi sheerib on vanuses 25-44.

Arutati, mida on vaja teha, et muutuda atraktiivseks ka vanusegrupile 18-24 ja 45-59. Viimaste puhul arvati, et võibolla nad külastavad meie kodulehte küll, kuid ei jaga informatsiooni omavahel Facebooki vahendusel, vaid saadavad üksteisele e-kirju. Vanusegrupile 18-24 temaatika tutvustamiseks otsustati hakata kasutama üritusturundust – näiteks noored tantsijad hea meelega kannaksid oma rõivaste peal anti-chemtrail sümboolikat, kui neid kleepekate ja riietele peale õmmeldavate märkidega/logodega/sloganitega varustada. Rulameestele ehk skeiteritele jagatakse tasuta anti-chemtrail kleepse, mille nad saavad oma rula alla kleepida. Veel otsustati uurida oma tuttavate 18-24 aastaste inimeste käest, kuidas nende generatsiooni kõige efektiivsemalt keemiapilvede temaatikasse kaasata.

2. Tehti ettepanek küsida Chemtrail Eesti Facebooki grupilt, ega kellelgi pole võimsat teleobjektiivi laenata või vihjata, kust mõne saaks, millega oleks võimalik lennukeid väga lähedalt pildistada ja seejärel neid identifitseerida. Anda see foto lennuametile kätte koos kuupäeva, kellaaja ja koordinaatidega ning nõuda vastuseid.

3. Üks liige ütles, et vaatlemistel on ta märganud, et need lennukid kasutavad mingisuguseid erinevat värvi signaaltulesid. Ilmselt selleks, et teisi projektis osalevaid lennukeid informeerida ja kaardistada juba pritsitud piirkondi. Seda fenomeni on märgata ainult päeval, kuigi ka öösiti pritsitakse.

4. Otsustati, et kiiremas korras tuleb valmis teha voldikud või flaierid, mida saaks inimestele jagada nendel päevadel, mil tugev pritsimine käib. Formaat võiks olla kahepoolne A5, koos anti-chemtrail logoga ning natuke tutvustavat juttu nii eesti kui ka vene keeles. Esialgu trükkida neid 5000 tk ja jagada laiali liikmetele ja aktivistidele, kes neid postkastidesse paneksid. Kodulehele www.puhastaevas.ee
panna üles ka flaieri ja kleebiste trükifailid, et igaüks saaks neid ka iseseisvalt välja printida.

5. Koduleheküljele on vaja teha ka venekeelne osa, mis aitaks kaasata vene keelt kõnelevat elanikkonda.

6. Juhatusele on tulnud tagasisidet, et mõnede inimeste jaoks on chemtrailide teema väga hirmutav ja nad eelistaksid teema kajastamisel nn pehmemat lähenemist. Mida see täpselt tähendab, ei olnud teada. Arutati veel, kas teha mingisugune „pehmem“ kodulehekülg praeguse kõrvale, kuidas selles küsimuses midagi ei otsustatud.

7. Eelmise teema jätkuks arutati veel Puhas Taevas raadiosaate loomist, kus oleks võimalik seda teemat siis pehmelt ja sammhaaval kajastada.

8. Kõik on oodatud MTÜ liikmeks astuma, et meie jõud veelgi suurem oleks. Liikmemaks on 5 eurot aastas ja mingeid kohustusi see ei too. Võid käia koosolekutel ja kaasa lüüa või kui soovid omaette olla ja mitte sekkuda, siis võid ka seda teha. Peaasi, et meil oleks suur liikmeskond, sest siis liiguvad ka riigiasutuste masinavärgi rattad kiiremini meile vastuste ja seletuste andmisel.

MTÜ’ga saab liituda siin: http://www.puhastaevas.ee/liitu/


Posted

in

by

Tags:

Comments

“27.04.2013 toimunud MTÜ Puhas Taevas liikmete koosoleku protokoll” on saanud 3 vastust