Monsanto ostis 1.1 miljardi dollari eest Kliima Korporatsiooni (Climate Corporation)

Kurikuulus biotehnoloogiaettevõte Monsanto omandas Kliima Korporatsiooni (Climate Corporation) 1.1 miljardi dollari eest.

Kliima Korporatsioon, mille taga peituvad sellised gigandid nagu Founders Fund, Khosla, Google Ventures, NEA, Index Ventures ja Atomico, tegeleb ilmamudelite ning suurte andmehulkade analüüsiga, mis võimaldab ette ennusta ilma ja teisi tähtsaid põllumajanduses vajalikke tegureid.

See tähendab seda, et firma farmeritest klientidel on võimalik üsna täpselt planeerida oma majandustegevust — osta õigel ajal kindlustust ning teenida suuri kasumeid ka siis, kui vilja- või põllusaak täielikult hävineb.

Monsanto kommenteeris ostu järgmiselt:
“Monsanto fookuses on ikkagi seemned, biotehnoloogilised uuendused ja põllumajandusliku saagi tooted farmeritele üle terve maailma. Omandatud ettevõte jätkab tegutsemist Kliima Korporatsiooni nime all, kuid suurendab Monsanto võimekust hallata kasvavaid andmehulki, mis omakorda aitab optimiseerida põllumajandust igal pool maailmas. Loodame, et see ost aitab meil kasvada ja vähendab oluliselt tulevasi äririske.”

Kliima Korporatsiooni juhatuse liige Greg Smirin ütles, et Monsanto grupiga liitumine on suurepärane sündmus mõlemale ettevõttele. “Me kõik teame, et ilm on muutumas äärmuslikumaks. Ja selgus, et nii meie kui ka Monsanto inimesed sobime oma mõttelaadilt üksteisega nagu sukk ja saabas; Meie kogemust ja teadustööd andmehulkade alal on võimalik rakendada tunduvalt paremate seemnete tootmiseks.”

Climate-Corporation-feature


Posted

in

by

Tags:

Comments

“Monsanto ostis 1.1 miljardi dollari eest Kliima Korporatsiooni (Climate Corporation)” on saanud 2 vastust